יפן

למרות השפעתה של יפן על התרבות והכלכלה העולמית עדין היא נחשבת למסתורית ולתעלומה בעיני התייר המערבי.

היא נמצאת באסיה אולם שונה מאד מכל מדינה אסייתי אחרת ביבשת , היא מאד מודרנית ושונה מאד ממדינות המערב , היא ארץ של ניגודים מצד אחד ומצד שני ארץ של שילובים שנראים לפעמים בלי אפשריים .

ביפן של היום המראה הראשון הנגלה לתייר הוא של קידמה בכל מקום , בניינים מודרניים , תחבורה מתקדמת  ולצד כל אלה למשל,  בתוך מרכז קניות גדול נוכל למצא קומת מסעדות מסורתיות בינהן כאלה שריצפתן מכוסה במחצלות והאכילה היא לצד שולחנות נמוכים .  בשכנות לתחנת הרכבת המהירה נמצא מקדש עתיק , הופעות רוק ותאטרון עכשיווי פופלריים בדיוק כמו טקס תה מסורתי והנחת מנחות במקדשים .

ניגודים ניגודים  – כבר הבנתם .

יפן היא גם פריחת הדובדבן, אגמים, הרי געש פעילים וטבע מרהיב , היא תרבות שונה ומוקצנת: מטירות עתיקות המשקיפות על כל עיר ועד ל”פאנק” בשיא התגלמותו ברובע הרג’וקו וזו מדינה השואפת להיות “הכי” בעולם בכל דבר.

מתי כדאי :

ביפן ניתן לטייל בכל השנה  עם זאת העונות הפופולריות יותר הן האביב והסתיו . אלה עונות התיירות ומרבית הפסטיבלים ברחבי המדינה מתקיימים בעונות הללו .

אמצע ספטמבר עד סוף נובמבר , עונת הסתיו , פוחתים הלחות והטיפונים , עדין גשום , העלים משנים את צבעם והשלכת ביפן היא מהיפות בעולם  .

עונת האביב –  חודשים אפריל עד מאי ,  עונת פריחת הדובדבן . מזג אויר נעים אולם גשום בחלק מהזמן .

קיץ : יוני – אוגוסט : חם לח וגשום מאד.

חורף : נובמבר עד מרץ : מזג אויר קר , מעט גשם . בהרים מושלג .

ככלל – בחלק גדול מימות השנה יורד גשם .

מסלולי טיול :

בשל גודלה , ניתן להרכיב מסלולים רבים לפי נושאי העניין של המטיילים .

איך מתבצע הטיול העצמאי :

להשגת הנאה מירבית ביפן חשוב מאד תכנון נכון של הטיול מבעוד מועד בעיקר אם מדובר בעונות הטיול העמוסות בשנה.

אנו “תופרים” את המסלול בהתאמה לתחומי העניין שלכם , תוך שימוש ברכבות , בתחבורה הציבורית , שילוב של ימים מודרכים עם ימי טיול עצמאיים וסיוע שלנו בתכנון הזמן לאורך הטיול כולו , הזמנת בתי המלון , מופעים מיוחדים אם יש וכו..  באופן שתשגו את המירב והמיטב בזמן העומד לרשותכם.

טיול מהנה ונפלא !!

כל הזכויות שמורות לציפי בן צבי | האתר הוקם על ידי: WiseWay®