קמבודיה

קמבודיה נמצאת בדרום מזרח אסיה גובלת בצפון עם לאוס, בצפון מערב עם תאילנד במזרח ודרום מזרח עם וייטנאם ובדרום עם הים במפרץ תאילנד. זוהי מולדתו של עם הקמרי , במהלך ההיסטוריה שלה נשלטה עי תאילנד ווייטנאם  , זכתה לנוכחות פורטוגזית בלתי מבוטלת מהמאה ה – 16 , בשנות החמישים של המאה ה 19 החלה בה נוכחות גוברת של צרפת  ובהדרגה הפכה למושבה צרפתית כאשר במהלך מלחמת העולם השנייה עברה לפרק זמן קצר לידי היפנים אך שבה בתום המלחמה להיות מדינת חסות צרפתית עד שקיבלה עצמאותה בשנת 1954.

בשנת 1976 התחוללה בקמבודיה מלחמת אחים קשה אשר בסופה משטרו של הרודן פול פוט ואנשי הקמר רוז’ הקומוניסטים רצחו באכזריות כחמישית מן האוכלוסייה (1-2 מליון תושבים) אם בגרימת רעב או בעוני קשים .

מתי כדאי ?

אפשר לבקר בקמבודיה בכל עונות השנה , אף כי החודשים האדאליים הם ינואר פברואר . בתקופה זו של השנה הלחות נמוכה יחסית ויש סיכוי קטן לגשם. מאמצע פברואר הטמפרטורות מתחילות לעלות עד לחודש אפריל החם ביותר בשנה בו הן עשויות להגיע ליותר מ – 40 מעלות, העונה הגשומה נמשכת בין מאי לאוקטובר.

היכן מטיילים:

האתר המרכזי בקמבודיה ומוקד המשיכה העיקרי שלה הוא מקדשי אנגקור, עיר מקדשים מרהיבה שנבנתה במאות ה- 9-13 בתקופה שבה הייתה התרבות הקמרית בשיאה, שרידיה נשמרו היטב במעמקי הג’ונגל והם מהווים את אחד ההישגים האדריכליים המרשימים ביותר בהיסטוריה האנושית.

פנום פן היא עיר אסייתית שוקקת חיים מקום שבו עושר מופלג לצד עוני מרוד הם עניין יומיומי והתקווה והייאוש הולכים יד ביד, העיר הייתה בירת קמבודיה רוב השנים החל מאמצע המאה ה–15.

מחוץ לפנום פן , שדות הקטל ממוקמים 15 ק”מ ממרכז פנום פן הם מוקד הנצחה מזעזע ועדות לזוועות שנעשו בבני העם הקמבודי בין השנים 1975- 1978 .

בקמבודיה גם הרים מיוערים בצפיפות, מפלי מים שוצפים, גבעות מוריקות, חופים יפים ושוניות אלמוגים יפיפיות.

הכנה לפני הטיול יעשה את ההבדל בין עוד טיול הדומה לרבים אחרים לטיול ייחודי בקמבודיה ובלתי נשכח. אשמח לצייד אתכם במידע מפורט על קמבודיה, ולבנות ביחד מסלול אישי ומיוחד עבורכם הכולל טיפים והסברים; מה לראות, איפה לאכול, היכן מתקיים אירוע מעניין ועוד.

איך מטיילים ?

ברכב פרטי מרווח וממוזג עם נהג ומדריך ובטיסות פנים לקיצור טווחים .

כל הזכויות שמורות לציפי בן צבי | האתר הוקם על ידי: WiseWay®