מידע שימושי

טיול במדינות אסיה הוא חוויה ייחודית ואחרת מאשר כל טיול אחר במדינה מערבית. רמת הסניטציה יכולה להיות שונה מדינה למדינה , את מי הברז לא שותים , הרבה מאכלים בהם נתקל יהיו לא מוכרים לקיבתינו , מקומות בהם יהיו יתושים לא מוכרים והתרופות הנמכרות בבתי המרקחת יהיו שונות מאלה אנו מכירים .

הכנה לטיול שכזה פשוטה אך דורשת מחשבה מראש , תשומת לב ונקיטת כל מה שדרוש על מנת לצאת בהרגשה אחראית ובטוחה.

בריאות

למעוניינים במידע מומלץ לפנות אל לשכות הבריאות לפחות שבועיים לפני מועד היציאה לטיול.

עזרה ראשונה

כדאי להצטייד בתרופות בסיסיות כגון: פלסטרים (בגדלים שונים), חומר דוחה יתושים וג'ל מרגיע (אחרי עקיצות), יוד/אוטידין, כדורי אנטיביוטיקה להם אינכם רגישים (בהמלצת רופא), טבליות מציצה לטיפול בכאב גרון, כדורים לטיפול בקלקול קיבה, כדורים לטיפול בכאבים וכאבי ראש, כדורים להורדת חום, סיכות ביטחון.

חשמל

יש לבדוק מראש מהו המתח החשמלי הקיים במדינה אליה אתם נוסעים.

תחבורה

בחלק מן המדינות באסיה מערכות הכבישים נמצאות בתנופה מתמדת של בניה ופיתוח , לא תמיד הדרכים מפותחות ולכן מהירות הנסיעה איטית יחסית.

מסמכים

לפני הנסיעה רצוי לוודא כי ברשותכם המסמכים הבאים: כרטיס טיסה, דרכון בר תוקף לפחות לחצי שנה מיום היציאה לטיול ובו לפחות שני עמודים פנויים, רצוי לצלם את העמודים הראשונים של הדרכון ולשמור את הצילומים בנפרד.

ויזות

עד חודש לפני הנסיעה כדאי לברר את נהלי הויזה של המדינה בה מתכוונים לבקר

שתייה

במרבית המדינות במזרח הרחוק מי הברז אינם טובים לשתייה, יש צורך להצטייד במים מינרלים או מי שתיה הנמכרים בזול.

ביטחון אישי

כבכל מקום גדול וסואן בעולם, יש להיזהר ולשים לב מפניי כייסים וגניבות. מומלץ להשאיר חפצים יקרי ערך בכספת המלון ולא להסתובב בערבים לבד.

מזג אוויר ולבוש

מומלץ להצטייד בבגדים קצרים ונוחים לשעות היום ולעיתים לפי העונה והמדינה אליה אתם נוסעים גם בגדים חמים . כן יש לשים לב ללבוש המקובל בכניסה למקדשים ולהתכונן לכך.

מחשבונים לנוחיותך