מקדשי אנגקור

 

אנגקור הוא שמו של אזור בקמבודיה בו היו במהלך ההיסטוריה מספר ערי בירה של  האימפריה הקְמֶ‏רית החל מהקמת עיר הבירה הראשונה במאה ה-9 ועד לחורבנה של האימפריה הקמרית במהלך  המאה ה-15 בשיאה נחשבה לגדולה יותר מכל עיר בירה ארופאית בימי הביניים.

העיר הראשונה נוסדה בשנת 820 לספירה, פריחתה של אנגקור הגיעה לשיאה בתור הזהב של האימפריה הקמרית, כשקמבודיה השתרעה, בתקופות מסוימות, על פני מרבית שטחי הודו-סין. בשנת 1431 הגיע קיצה של העיר, כאשר כובשים מתאילנד כבשו את העיר ובזזו אותה ותושביה נמלטו ממנה.

במהלך השנים כוסתה העיר ושרידיה בג'ונגל עבות ולמעשה נסתרה מעיני העולם עד שבסוף המאה ה 19 החלו הצרפתים אשר שלטו על הודו-סין לשלוח משלחות מחקר שחשפו את האתר המופלא הזה לעיני העולם .

באזור נמצאים שרידים של מעל אלף מקדשים, ומונומנטים ייחודיים ומפוארים, כמו מקדש באיון ומקדש אנגקור ואט המפואר, המקדשים הם רק חלק ממערך שלם של מבנים ותשתיות ביניהם  גם מאגרי מים ענקיים ומערכות השקיה עצומות שנבנו באזור.

בנוסף לשרידים הגלויים, קיימים עדין  כפי הנראה שרידים ארכאולוגיים חבויים בעלי חשיבות רבה בשטחי הג'ונגלים הרחבים המכסים את האזור.

האתר הוהכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית  והוא משך אליו כ שני מליון תיירים מדי שנה .

את אתר המקדשים ניתן לשלב כחלק מטיול בקמבודיה כמובן או לחבר אותו בפני עצמו לטיול בויטנאם.

 

לקבלת פרטים על תכנון טיול עצמאי בהתאמה אישית 

צרו קשר עכשיו:

צרו קשר

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email

יעדים נוספים

תכנון טיול במזרח הרחוק - ציפי בן צבי, לוגו

צרו קשר

צרו קשר ונתחיל בארגון הטיול הפרטי והמשפחתי שלכם למגוון היעדים באסיה:
תאילנד, וייטנאם, לאוס, קמבודיה, סין, הודו, יפן, מיאנמר (בורמה)

מחכה לטלפון:
0526179205 – או – אימייל: [email protected]

או השאירו פרטים בטופס מטה ואחזור אליכם בהקדם.

נגישות