יפן – ניקו

רק ביפן: הרמוניה – יפן – שלושת הקופים … מה הקשר???

אחד הסיורים המעניינים הוא לניקו (NIKKO).
האזור ההררי של ניקו משך אליו נזירים כבר במאה ה-8 בגלל האווירה המיוחדת של הר NANTAI והעובדה שכל האזור נחשב כאזור בו שוכנים אלים רבים.
זו גם הסיבה בגללה השוגון הראשון טוקוגאווה אדמיצו' ביקש לקבוע כאן את מקום קבורתו ואת המאוזוליאום שלו לאחר מותו. במקום נמצאים מקדשים נוספים מעניינים, טבע נהדר ויש יפנים הטוענים שמי שלא ראה את ניקו לא ראה מקום יפה בחייו.
 
במתחם המאוזילאום ישנם מספר מקדשים ביניהם מקדש שלושת הקופים המפורסמים.
שלושת הקופים החכמים הם סמל עממי, שמקורו כפי הנראה בסין, האחד מכסה בידיו את פיו, השני מכסה את עיניו והשלישי מכסה את אוזניו. שלושת אלה מסמלים פתגם מזרחי עתיק: "אל תדברו רוע, אל תראו רוע, אל תשמעו רוע". הפתגם, המטיף להימנעות מהרוע נובע מן האמונה כי העיסוק ברוע יוצר רוע.
 
ולמה הרמוניה? למשל, במקום העבודה כאשר יפני נחשף לבעיה או לעוול יפנה את מבטו, יתעלם, לא יתערב, לא יעיר ולא ידווח ובלבד שההרמוניה תישמר. "אני לא רואה מה שאני לא צריך לראות או מה שלא נוגע לי". זו כמובן רק דוגמא קטנה ועל קצה המזלג של תופעה שיש לה כמובן גם ביטוי רחב יותר. 
לסיפור שכזה ולעוד הרבה סיפורים ואנקדוטות הקשורים בתרבות היפנית נחשפים במהלך הביקור במדינה המופלאה הזו שהכל בה כל כך שונה, אחר ומיוחד. 
לניקו ניתן להגיע ביום טיול מטוקיו.
קיימות מספר דרכים לכך: בטיול מאורגן יומי המאורגן עי חברות מקומיות שונות, ברכבת מתחנת ASAKUSA כשעתיים נסיעה, או ברכבת המהירה של ה JR: עולים בתחנת טוקיו, יורדים ב-Utsunomiya ומשם עולים ל-NIKO LINE. 
בסה"כ בניקו 2 אזורי טיול עיקריים, אתר מקדשים צבעוניים ויפים והמפל.
 
סיור שכזה ידרוש יום טיול מלא  מזמנכם.

לקבלת פרטים על תכנון טיול עצמאי בהתאמה אישית 

צרו קשר עכשיו:

צרו קשר

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email

יעדים נוספים

תכנון טיול במזרח הרחוק - ציפי בן צבי, לוגו

צרו קשר

צרו קשר ונתחיל בארגון הטיול הפרטי והמשפחתי שלכם למגוון היעדים באסיה:
תאילנד, וייטנאם, לאוס, קמבודיה, סין, הודו, יפן, מיאנמר (בורמה)

מחכה לטלפון:
0526179205 – או – אימייל: [email protected]

או השאירו פרטים בטופס מטה ואחזור אליכם בהקדם.

נגישות