טיול נשים אל ארצות המקונג – צפון תאילנד ולאוס 10-22.3.2020

טיול נשים אל ארצות המקונג – צפון תאילנד ולאוס

טיול נשים מיוחד שמשלב את צפון תאילנד ולאוס. במסע זה נתוודע אל תאילנד הפחות מוכרת. נעמיק בהרי הצפון הירוקים בהם מתגוררים בני שבטי ההרים, נבקר ונתארח אצל קבוצות המיעוטים השונות, ונחווה מקרוב על אורחות חייהם. נטייל בין השווקים הססגוניים, במקדשים המיוחדים ובמפלים שוצפי מים.
נמשיך ללאוס, מדינה יפיפייה שלווה ורוגעת השומרת על קסמה. נצא לשייט פסטורלי על נהר המקונג, נבקר בכפרים קטנים ונפגוש את בני המקום. נסייר בעיר הקסומה לואנג פראבנג ובמקדשיה המרהיבים, בשוק הלילה ובשווקי הבקר האותנטיים. טיול פיילוט נשים חוויתי ומיוחד הוא פרי שיתוף פעולה בין אסימון טיולי חוויה ברוח נשית לציפי בן צבי, שהתגוררה כ-5 שנים בתאילנד ומארגנת טיולים לאזור זה באסיה מזה כ-30 שנה.
(13 ימים) 10.3-22.3.20

זהו טיול פיילוט הפתוח לכל חברות "טיולי אסימון" ולכל מי שרוצה לחוות מסלול היוצא בפעם הראשונה.

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – בנגקוק – יום ג' – 10.3.20
נצא בטיסה דרך איסטנבול לבנגקוק.

יום 2: בנגקוק – צ'אנג מאי – יום ד' – 11.3.20
בשעות הבוקר ננחת בבנגקוק ונמשיך משם בטיסת פנים לצ'אנג מאי. צ'אנג מאי היא העיר השנייה בגודלה בתאילנד והעיר הגדולה ביותר בצפון תאילנד. יש הטוענים כי צ'יאנג מאי מייצגת בצורה הטובה ביותר את תאילנד המסורתית. נגיע לעיר ונעלה ברכבל לתצפית אל העיר והאיזור מהמקדש החשוב בצפון, דוי סוטפ. נצא לארוחת ערב משותפת, ולמי שעוד יוותר לה כוח, תוכל להמשיך את הערב בבילוי בשוק הלילה של צ'אנג מאי, הנחשב לגדול ביותר בצפון תאילנד, שוק מלא בכל טוב: מלאכות יד, אוכל, מזכרות, בגדים ועוד. ארוחת ערב ולינה בצ'אנג מאי. (ע.)

טיול נשים לתאילנד: בנגקוק – צ’אנג מאי – יום ד’ – 11.3.20

יום 3: צ'אנג מאי– דוי אינתנון – ארוחת ערב בכפר – צ'אנג מאי – יום ה' – 12.3.20
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל כפרי שבט הקארן החיים באזור קסום זה בשלווה ורוגע. נצא לסיור רגלי (הליכה של כ-2-3 שעות) בין הכפרים, נעבור בין מטעי הקפה, התה והשדות הירוקים. אחרי ארוחת הצהריים נטייל בשמורת דוי אינתנון, הנחשבת לאחת היפות בתאילנד, וקרויה גם "הגג של תאילנד". בתחום השמורה נמצא דוי אינתנון, ההר הגבוה ביותר בתאילנד (2,565 מ'). על הר זה נמצאות שתי פגודות שנבנו לכבוד מלך ולמלכת תאילנד. מהפגודות נשקף נוף מהמם של האיזור. בשמורה כמה מפלים מרשימים ושוצפים שאת חלקם נבקר.
אחרי הצהרים נתארח בביתה של משפחה כפרית מקומית, שם נתוודע מקרוב אל אורחות חיי המקומיים. מי שתרצה תוכל לקחת חלק בהכנת ארוחת הערב. הזדמנות חד פעמית להיחשף לשיטות הבישול המסורתיות, להכיר את עשבי התבלין שגדלים בגינת הבית ועוד. לאחר ארוחה משותפת עם בני המשפחה נשוב למלון בצ'אנג מאי. (ב.צ.ע.)

טיול נשים בתאילנד: צ’אנג מאי– דוי אינתנון – ארוחת ערב בכפר – צ’אנג מאי – יום ה’ – 12.3.20

יום 4: צ'אנג מאי – חוות פילים טיפולית – מעיינות מים חמים – פאי – יום ו' – 13.3.20
לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את צ'אנג מאי ונתחיל להצפין בדרכינו לעיירה הציורית פאי. ניסע בדרך מפותלת, בתוך נופים מרהיבים. נעצור לביקור בחוות פילים טיפולית שם נתנסה בטיפול בפילים, נשתתף בהאכלה וברחצה שלהם. נמשיך בדרכנו אל מעיינות המים החמים המינרליים "Pong Dued Pa Pae" הפורצים מהקרקע כגייזר. התאילנדים מאמינים ביכולת הריפוי של המים הנובעים מתוך האדמה. בדרך נהנה מארוחת צהרים מקומית. לפאי נגיע בשעות אחה"צ המאוחרים. אגב, פאי התפרסמה בקרב התאילנדים בעקבות צילום מספר טלנובלות מקומיות בעיירה. בערב תוכלו לצאת לטייל בשוק הלילה של פאי. ארוחת ערב ולינה בפאי. (ב.צ.ע.)

טיול נשים לתאילנד: צ'אנג מאי – חוות פילים טיפולית - מעיינות מים חמים - פאי – יום ו' – 13.3.20

יום 5: פאי – מערת טאם לוד – באן סאנטיקון – באן נאם הו באן פאנג פיק – יום ש' – 14.3.20
בבוקר מוקדם נצא לסיור רגלי במרכז העיירה, בשוק המקומי, ונחווה את היום כפי שהוא מתחיל. נשתתף בחלוקת אוכל לנזירים ובתמורה נקבל את ברכתם. נחזור למלון לארוחת בוקר.
ניסע לביקור במערת טאם לוד, אחת המערות המרשימות בתאילנד. נשוט במערה על גבי רפסודות ונהנה מיופייה המרהיב. נמשיך משם לכפר הציורי, באן סאנטיקון, בעל צביון סיני מסורתי מאחר שמקור תושביו בחבל יואנן בסין. נמשיך לכפר שכן שבו מתגוררים בני שבט הליסו. אחרי ארוחת צהרים, נצא לביקור בכפר. מוצאם של בני הליסו טיבטי-בורמזי. לנשות הכפר מאד חשוב המראה החיצוני, ולכן הן ממשיכות ללבוש את תלבושתן המסורתית, כולל מן תרבוש מיוחד וכבד על ראשן. ערב פנוי בפאי. לינה בפאי. (ב.צ.)

טיולי נשים לחו

יום 6: פאי – מפלי מוג פה – פאונג שבט ארוכות הצוואר – אירוח כפרי אותנטי אצל בני שבט ההמונג – יום א' – 15.3.20
את הבוקר נתחיל במפלי מוג פה הנשאים לגובה של כ-60 מ'. נמשיך בנסיעתנו בין כפרי המיעוטים באזור, שבחלקם נעצור. נבקר אצל הנשים המפורסמות, ארוכות הצוואר של שבט הקארן, ונמשיך לחוות סחלבים. כאן נוכל לראות מבחר גדול של זני הסחלבים הכה מפורסמים בתאילנד. אחרי ארוחת הצהרים נמשיך בדרכינו
ולעת ערב נגיע אל לודג' מיוחד הנמצא בטבע, בין ההרים ומשקיף אל נופי הצפון הקסומים. הלינה בלודג' היא בתנאים פשוטים (עם שירותים ומקלחות בכל חדר). אחרי ארוחת הערב נהנה ממופע פולקלור מקומי. (ב.צ.ע.)

טיול לתאילנד לנשים: פאי – מפלי מוג פה – פאונג שבט ארוכות הצוואר – אירוח כפרי אותנטי אצל בני שבט ההמונג

יום 7: המונג לודג' – מפלי קון קורן – המקדש הלבן – צ'אנג קונג – יום ב' – 16.3.20
עם בוקר נצא בדרכינו לכיוון מחוז צ'אנג ראי. בדרך נעצור לביקור בשמורת מפלי קון קורן. נצא ברגל אל המפלים (כ-1.5 ק"מ) ובדרכינו נעבור בתוך חורש במבוק פראי.
אחרי ארוחת הצהרים נמשיך אל המקדש הלבן, הנחשב ליפה ביותר בצפון תאילנד. המקדש תוכנן על ידי האמן התאילנדי, צ'אלרמצ'אי קוסיתפיפאט, שרצה ליצור מחווה למלך תאילנד ראמה התשיעי. הוא המסמל את טוהר הבודהה, בנוי מתשעה בניינים לבנים ועל קירותיו משובצות מיליוני מראות קטנות הזוהרות בשמש ומשוות לו מראה של ארמון שלג מהאגדות. אחרי הסיור במקום, נמשיך אל עיירת הגבול צ'אנג קונג בה נלון את הלילה לפני מעבר הגבול ללאוס. (ב.צ.)

טיול נשים לתאילנד: המונג לודג' - מפלי קון קורן - המקדש הלבן - צ'אנג קונג – יום ב' – 16.3.20

יום 8: צ'אנג קונג – מעבר הגבול ללאוס – שייט על המקונג – פאקבנג – יום ג' – 17.3.20
הבוקר נחצה את מעבר הגבול עם לאוס. נעלה על סירה מסורתית ונצא להפלגה במורד נהר המקונג.
הנהר, מהחשובים באסיה, שנחשב ל'אם הנהרות', זורם מסין דרך מיאנמר, לאוס, תאילנד, קמבודיה ונשפך לים, בדלתא שבדרום וייטנאם. למעלה מ-60 מיליון איש חיים על גדותיו ותלוים בו לאוכל, תחבורה, שתייה, פרנסה והשקיה.
נפליג בסירה בתוך נופים פסטורליים, נעבור על פני חקלאים המעבדים את שדותיהם, דייגים שהשליכו את רשתם למים. בזמן השיט נהנה מארוחת צהרים. בדרך נעצור לביקור בכפרים השונים בהם מתגוררים בני שבטי הלו, יאהו, המונג ועוד. אחה"צ נגיע לעיירה הקטנה פאקבנג שלצד הנהר. ארוחת ערב ולינה בפאקבנג (ב.צ.ע.)

טיול נשים לתאילנד מרץ-אפריל 2020: צ'אנג קונג - מעבר הגבול ללאוס – שייט על המקונג - פאקבנג

יום 9: פאקבנג – לואנג פראבנג – יום ד'- 18.3.20
עם בוקר, נמשיך במסענו במורד הנהר. נעצור לביקור במערות הקדושות פאק או. זהו אתר מיוחד בעל חשיבות רוחנית עתיקה. בתוך המערות נמצאים למעלה מ-4,000 פסלים של בודהה המגולפים בעץ. נמשיך בשייט במורד הנהר ונבקר בכפר בו מפיקים מאורז ויסקי בתהליך מסורתי העובר מאב לבן. ארוחת צהרים תוגש לנו על הסירה. אחה"צ נגיע ללואנג פראבנג. את הערב נבלה בשוק הלילה המרשים של לואנג פראבנג. תוכלו לטעום מהמגוון העצום של מאכלי הרחוב והמסעדות המקומיות וכמובן לשוטט בין דוכני מלאכות היד הרבים. לינה בלואנג פראבנג. (ב.צ.)

טיול מאורגן לנשים לתאילנד, מרץ-אפריל 2020: פאקבנג – לואנג פראבנג – יום ד'- 18.3.20

יום 10: לואנג פראבנג – יום ה' – 19.3.20
לואנג פראבנג, בירתה לשעבר של לאוס, משלבת היסטוריה ואדריכלות מרתקים. ישן וחדש מעורבים בה זה לצד זה ומשרים אווירה מיסטית מיוחדת במינה. העיר נחשבת לאחת הערים המסורתיות השמורות בלאוס והוכרה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. משך מאות שנים שימשה העיר כמקום מושבו של בית המלוכה עד למהפכה בשנת 1975. בעיר מקדשים חשובים, פעילות דתית ענפה ושווקים ססגוניים.
את היום נתחיל מוקדם בבוקר במנזר המקומי וניקח חלק בטקס הדתי. נמשיך לסיור בעיר ונכיר את אתריה החשובים. את ארוחת הצהרים נאכל במהלך הסיור במסעדה מקומית. ערב חופשי עומד לרשותכן בו תוכלו לחזור ולבלות בשוק הלילה ובמסעדות המקומיות שלידו. לינה לואנג פראבנג (ב.צ.)

טיולי נשים לתאילנד: לואנג פראבנג – יום ה' – 19.3.20

יום 11: לואנג פראבנג – מפלי גואנג סי – חוות פרפרים – מרכז להצלת דובים יום ו' – 20.3.20
מוקדם בבוקר נתחיל בסיור בשוק המקומי אליו מגיעים תושבי העיר לרכוש לעצמם מוצרים לבישול ארוחות היום. הסחורה שנפגוש בדוכנים תהיה מעט שונה מזו אליה אנו מורגלים, למשל חלקי נחשים, חלזונות, תולעים ועוד.
נצא אל מחוץ לעיר, נבקר במפלי גואנג סי המרשימים ובבריכות הטורקיז אשר למרגלותיהם. נמשיך לחוות פרפרים מרשימה בה תוכלו לראות מאות סוגי פרפרים שיעופפו לידכן.
את סיורינו נמשיך במרכז להצלת דובים. הדוב המלאי או בכינויו המקומי "דוב השמש", הנפוץ באזור הוא המין הקטן ביותר במשפחת הדוביים ושונה במראהו. מרכז המתנדבים אשר מטפל בהם, מציל אותם מידי סוחרים המחזיקים אותם בתנאים קשים ומאפשר את שיקומם. בערב נצא לארוחה משותפת. לינה בלואנג פראבנג. (ב.ע.)

ארגון טיולי נשים לתאינד: לואנג פראבנג – יום ה' – 19.3.20

יום 12: לואנג פראבנג – בנגקוק – יום ש' – 21.3.20
עם בוקר נצא בטיסה לבנגקוק שם נתמקם במלונינו שבמרכז העיר. שעות הצהרים יוקדשו להשלמת קניות, מסאג'ים ושאר פינוקים. את המסע נחתום בארוחת ערב משותפת בקומה ה-77 של מגדל תצפית על בנגקוק, אליו נעלה לפני השקיעה, כדי שנוכל להנות מהנוף המרהיב של רדת החשיכה על העיר. לינה בבנגקוק (ב.ע.)

יום 13: בנגקוק תל אביב – יום א' – 22.3.20
עם בוקר נצא בדרכינו חזרה ארצה. בשעות הערב ננחת בתל אביב. (ב)


מחיר הטיול: 3840$
לנרשמות עד ה-30.11.19 תינתן הטבה של 140$ בהרשמה
תוספת חדר ליחידה: 620$

מחיר הטיול כולל:

– לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה ולינה כפרית אחת.
– HB כמצוין בכל יום (ב.=בוקר צ.= צהרים ע. = ערב)
– 4 ימים של FB – בוקר, צהרים וערב.
– טיסות בינלאומיות וטיסה פנימית כמפורט.
– נסיעה במיניוואנים ממוזגים.
– דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתוכנית.
– טיפים לנותני השירותים המקומיים.
– מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
– ליווי והדרכה של דניאלה שורץ וציפי בן צבי.

המחיר אינו כולל:

– ויזה ללאוס – מקבלים בכניסה, יש לשלם 30$ במעמד קבלת הוויזה
– ביטוח אישי וביטוח מטען
– הוצאות אישיות
– שתייה בארוחות
– הוצאות בעלות אופי אישי וכל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט.
– כל הוצאה נוספת שאיננה מוזכרת בסעיף "מחיר הטיול כולל".

גודל הקבוצה:

– גודל הקבוצה היא עד 16 נשים
– הטיול מותנה במינימום 12 נרשמות.

דמי ביטול החלים מיום ההרשמה:

 • מההרשמה ועד ה-9.1.20 – 250$
 • מה- 10.1.20 ועד ה-9.2.20 – 500$
 • מה-10.2.20 ועד ה-17.2.20 – 1920$
 • מה-18.2.20 ועד ה-2.3.20 – 2880$
 • מה-3.3.20 ואילך – דמי ביטול בשיעור 100%

תנאי תשלום:

 • כרטיס אשראי: יש אפשרות לתשלומים. ניתן לשלם 3 תשלומים ללא ריבית ועד 10 תשלומים בתוספת ריבית של 0.5% לכל תשלום החל מהתשלום הרביעי.
 • העברה בנקאית: תבוצע בהעברת תשלום אחד בלבד, במועד התשלום הראשון, לחשבון מספר 229767, בסניף 772 – לינקולן, בבנק הפועלים (12) ע"ש: "אסימון". את אישור ההעברה יש לשלוח אלינו בפקס או במייל.
 • מזומן: ניתן לשלם במזומן בש"ח או דולר – בשווה ערך שלא יעלה על סך של: 11,000 ₪.

הערות כלליות:

 • סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות על פי החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
 • עליכן לבדוק במשרד הבריאות או במרפאות מטיילים מה החיסונים הדרושים
 • לתאילנד ולאוס ולהתחסן כחודש לפני היציאה לטיול.
 • יש לבדוק שהדרכון בתוקף לפחות 6 חודשים קדימה מיום היציאה לטיול ושנותרו בו לפחות 3 עמודים פנויים.

לפרטים אנא צרי עימי קשר 0526179205

[email protected]

מלאי טופס "צור קשר"

או באמצעות ה-WhatsApp

טיולי נשים אל ארצות המקונג - צפון תאילנד ולאוס. יציאה בתאריכים 10-22.3.2020 - ציפי בן צבי

יצירת קשר

יצירת קשר באמצעות WhatsApp